DEPREM TESTİ

DEPREM DAYANIKLILIK TESTİ

DEPREM RİSK RAPORU

RİSKLİ YAPI TESPİT RAPORU

DEPREM PERFORMANS ANALİZİ VEREN FİRMALAR

 

Aydın Deprem Dayanıklılık Testi

Başbek Müh. Bina Güçlendirme, Deprem Dayanıklılık Testi işlerinde kaliteli hizmet anlayışıyla ve uzman kadrosuyla Aydın bölgesinde hizmet veren deneyimli bir firmadır.

 

Aydın Deprem Dayanıklılık Testi firması olarak biz,

 • Aydın DEPREM TESTİ
 • Aydın DEPREM DAYANIKLILIK TESTİ
 • Aydın DEPREM RİSK RAPORU
 • Aydın RİSKLİ YAPI TESPİT RAPORU
 • Aydın DEPREM PERFORMANS ANALİZİ VEREN FİRMALAR
 • Aydın DEPREM PERFORMANS ANALİZİ FİYATI
 • Aydın BİNA GÜÇLENDİRMESİ YAPAN FİRMALAR
 • Aydın FRP GÜÇLENDİRME
 • Aydın BİNA GÜÇLENDİRME FİYATLARI
 • Aydın BİNA GÜÇLENDİRMESİ İŞE YARAR MI
 • Aydın BİNA GÜÇLENDİRMESİ NASIL YAPILIR
 • Aydın BİNA GÜÇLENDİRME YÖNTEMLERİ
 • Aydın GÜÇLENDİRME DEVLET DESTEĞİ

hizmetlerimiz ile siz değerli müşterilerimize kaliteli hizmetler sağlıyoruz.

 

Aydın Deprem Dayanıklılık Testi denildiği zaman sektördeki lider konumumuz ile ilerlerken, sizlere en uygun Deprem Dayanıklılık Testi fiyatları ile hızlı, kaliteli ve güvenli destekler ve çözümler sunuyoruz. Bizlere Deprem Dayanıklılık Testi için Aydın bölgesinden ulaşabilirsiniz; yapmanız gereken tek şey bizi aramak. Başbek Müh. Bina Güçlendirme, yılların verdiği deneyim ve sektör gücüyle Deprem Dayanıklılık Testi hizmeti vermektedir.
 

 

 

Deprem Dayanıklılık Testi Denildiğinde Akla Gelen Aydın Lider Firması - Başbek Müh. Bina Güçlendirme

Sektörün öncü firmalarından olan Başbek Müh. Bina Güçlendirme, DEPREM TESTİ , DEPREM DAYANIKLILIK TESTİ , DEPREM RİSK RAPORU, RİSKLİ YAPI TESPİT RAPORU , DEPREM PERFORMANS ANALİZİ VEREN FİRMALAR , DEPREM PERFORMANS ANALİZİ FİYATI, BİNA GÜÇLENDİRMESİ YAPAN FİRMALAR, FRP GÜÇLENDİRME, BİNA GÜÇLENDİRME FİYATLARI, BİNA GÜÇLENDİRMESİ İŞE YARAR MI, BİNA GÜÇLENDİRMESİ NASIL YAPILIR , BİNA GÜÇLENDİRME YÖNTEMLERİ , GÜÇLENDİRME DEVLET DESTEĞİ, hizmetleri ile hem müşteri memnuniyetini, hem de artan tecrübe, birikim ve deneyimler ile daha kaliteli bir hizmeti sizlerle buluşturuyor. Başbek Müh. Bina Güçlendirme, 7 gün, 24 saat müşterilerine hizmet vermekten gurur duyar.

Firmamız, Türkiye'nin her yerinde vermiş olduğu hizmetlerde tamamen müşteri memnuniyetini ve konforunu, güvenini ve sevgisini kazanmayı prensip edinmiş olup, bu hizmetlerde de kalitenin en iyisini müşterilerine sunmakta.

Bizlerden Deprem Dayanıklılık Testi satın almak için Aydın ve diğer bölgelerden 365 gün ulaşabilir, detaylı bilgi alabilirsiniz.

 

 

 

Aydın Deprem Dayanıklılık Testi - Başbek Müh. Bina Güçlendirme

Deprem Testi ve Raporu Nasıl Alınır ? Deprem Risk Raporu Nasıl Alınır ?

Deprem raporu alabilmek için söz konusu binadaki kat maliklerinden herhangi bir kişinin firmamıza başvurması yeterlidir. Firmamız, bağlı bulunduğunuz Belediye’nin İmar veya Tapu Müdürlüğü’nden varsa binanıza ait Statik ve Mimari Projeleri araştırır; eğer projelere ulaşılırsa binanın projeye uygun yapılıp yapılmadığı yerinde ölçümlerle tespit edilir. Şayet proje yoksa veya bina ile proje arasında farklılık varsa binada Taşıyıcı Sistem ve Mimari Röleve çalışması başlatılır. Daha önce yukarıda açıklanan aşamalar da gerçekleştirilerek deprem raporu oluşturulur.

 

 

Riskli Yapı Tespit Raporu ile Deprem Testi-Deprem Raporu Farklı !!!

 

Birbirine benzeyen teknik kavramlar halk arasında yayılınca zamanla birbirinin yerine de kullanılmaya başlıyor. Halk bu şekilde anlayıp telaffuz edince bu işi yapanlar da reklamlarını doğal olarak onların kullandığı dille veriyor.

Riskli Yapı Tespit Raporu Kentsel Dönüşümle (6306 Sayılı Kanun) ilgilidir. Oturdukları evi, binayı Kentsel dönüşüm kanunu kapsamında yenilemek isteyenler bu raporu alabilirler.

Deprem tehlikesi altında yıkılma veya ağır hasar görme riski yüksek olan bina, Riskli Bina olarak tanımlanır. (Riskli Yapıların Tespit Edilmesine İlişkin Esaslar-RYTEİE- Kapsam 1.2)

Riskli Yapıların Tespit Edilmesine İlişkin Esaslarda verilen yöntemler, bina deprem performans değerlendirmesi ve güçlendirmesi amacıyla kullanılamaz. Bu Esaslarda verilen yöntemlere göre riskli bulunmayan binaların, depreme dayanıklı tasarım esaslarını sağladığı sonucu çıkarılamaz. ( RYTEİE Kapsam 1.3)

Riskli Yapı Tespit Raporu, Riskli Yapı Tespiti için lisanslandırılmış kurum ve kuruluşlarca 6306 Sayılı kanun kapsamında düzenlenir.

 

*** Örneğin binanızı yıkmak yerine güçlendirmek istiyorsanız, binanızda tadilat yapmak istiyorsanız ya da binanızın mevcut durumu üzerine İmar Barışı’ndan faydalanarak kat çıktıysanız ve deprem karşısında durumunun değerlendirilmesi hakkında bilgi edinmek istiyorsanız Riskli Yapı Tespit Raporu’nu değil son güncel deprem yönetmeliğimiz olan TBDY 2018 (Türk Bina Deprem Yönetmeliği 18.03.2018’de 30364 Sayılı Resmi Gazete’de yayımlandı 01.01.2019 itibariye yürürlüğe girdi.)’e göre yukarıda açıkladığımız kapsamlı rapor şekline göre binanızla ve binanızın oturduğu zeminle ilgili tüm teknik verileri hazırlayarak Lisanlı programımızla ayrıca hesap güvenirliği uluslararası kabul görmüş statik hesap programıyla binanızı Deprem Performans Analizi ’ne tabi tutup binanıza ait deprem raporu oluşturulur. Ayrıca hangi kolon ve kirişlerde hasar oluşur, hasar seviyeleri ne düzeyde olur, bina depremde göçer mi, deprem sonrası hemen kullanılabilir mi, söz konusu bina için güçlendirilirse işe yarar mı, güçlendirilmesi mi daha avantajlı yoksa yıkılıp yeniden yapılması mı daha avantajlı olur, yıkılıp yeniden yapılsa yaklaşık maliyeti ne olur, metrekare olarak azalma olur mu, yani bina yeniden yapıldığında mevcut İmar Yönetmeliği kapsamında eskisine göre küçülür mü, güçlendirilip yapılsa maliyeti ne olur, yaklaşık ne kadar sürede güçlendirme uygulaması gerçekleştirilir, binada oturanları tahliye etmeden güçlendirme yöntemi uygulanabilir mi? Tüm bunun gibi olasılıklar hakkında deprem raporuna ek olarak firmamız tarafından bilgilendirilirsiniz.

 

 

Deprem Risk Raporu-Deprem Testi ve Raporu Veren Firmalar ?

Deprem Test Raporu (Deprem Performans Analizi) SİM ve İTB belgesi ile lisanslı statik programı olan faal bir Mühendislik firmasından ;

Riskli yapı tespit raporu

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Belediye , İl Özel İdareleri,

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nca yetkili kurum ve kuruluşlardan alınabilir.

Firmamızın almış olduğu belgeleri web sitemizde görebilir irtibata geçerek süreçle ilgili sorularınız hakkında ücretsiz danışmanlık alabilirsiniz.

 

 

 

Aydın Deprem Dayanıklılık Testi İletişim

Aydın bölgesinde Deprem Dayanıklılık Testi hizmeti almak için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz. Başbek Müh. Bina Güçlendirme olarak biz sizlere, DEPREM TESTİ , DEPREM DAYANIKLILIK TESTİ , DEPREM RİSK RAPORU, RİSKLİ YAPI TESPİT RAPORU , DEPREM PERFORMANS ANALİZİ VEREN FİRMALAR , DEPREM PERFORMANS ANALİZİ FİYATI, BİNA GÜÇLENDİRMESİ YAPAN FİRMALAR, FRP GÜÇLENDİRME, BİNA GÜÇLENDİRME FİYATLARI, BİNA GÜÇLENDİRMESİ İŞE YARAR MI, BİNA GÜÇLENDİRMESİ NASIL YAPILIR , BİNA GÜÇLENDİRME YÖNTEMLERİ , GÜÇLENDİRME DEVLET DESTEĞİ, hizmetleri sunuyoruz. Siz de Deprem Dayanıklılık Testi hizmeti almak için ve detaylı bilgiye ulaşmak için bizlere

0537 701 37 91 telefonundan ulaşabilirsiniz.
 

Aydın Deprem Dayanıklılık Testi fiyatı, Aydın Deprem Dayanıklılık Testi fiyatları, Aydın Deprem Dayanıklılık Testi uygun, Aydın Deprem Dayanıklılık Testi fiyatları 2020, Aydın Deprem Dayanıklılık Testi 2020 fiyatları, Deprem Dayanıklılık Testi Aydın fiyatları, Aydın Deprem Dayanıklılık Testi, Deprem Dayanıklılık Testi Aydın, Deprem Dayanıklılık Testi al, Deprem Dayanıklılık Testi fiyat, Deprem Dayanıklılık Testi Aydın hizmet, Deprem Dayanıklılık Testi uygun

Paylaş