DEPREM TESTİ

DEPREM DAYANIKLILIK TESTİ

DEPREM RİSK RAPORU

RİSKLİ YAPI TESPİT RAPORU

DEPREM PERFORMANS ANALİZİ VEREN FİRMALAR

 

Manisa Güçlendirmede Devlet Desteği

Başbek Müh. Bina Güçlendirme, Güçlendirmede Devlet Desteği işlerinde kaliteli hizmet anlayışıyla ve uzman kadrosuyla Manisa bölgesinde hizmet veren deneyimli bir firmadır.

 

Manisa Güçlendirmede Devlet Desteği firması olarak biz,

 • Manisa DEPREM TESTİ
 • Manisa DEPREM DAYANIKLILIK TESTİ
 • Manisa DEPREM RİSK RAPORU
 • Manisa RİSKLİ YAPI TESPİT RAPORU
 • Manisa DEPREM PERFORMANS ANALİZİ VEREN FİRMALAR
 • Manisa DEPREM PERFORMANS ANALİZİ FİYATI
 • Manisa BİNA GÜÇLENDİRMESİ YAPAN FİRMALAR
 • Manisa FRP GÜÇLENDİRME
 • Manisa BİNA GÜÇLENDİRME FİYATLARI
 • Manisa BİNA GÜÇLENDİRMESİ İŞE YARAR MI
 • Manisa BİNA GÜÇLENDİRMESİ NASIL YAPILIR
 • Manisa BİNA GÜÇLENDİRME YÖNTEMLERİ
 • Manisa GÜÇLENDİRME DEVLET DESTEĞİ

hizmetlerimiz ile siz değerli müşterilerimize kaliteli hizmetler sağlıyoruz.

 

Manisa Güçlendirmede Devlet Desteği denildiği zaman sektördeki lider konumumuz ile ilerlerken, sizlere en uygun Güçlendirmede Devlet Desteği fiyatları ile hızlı, kaliteli ve güvenli destekler ve çözümler sunuyoruz. Bizlere Güçlendirmede Devlet Desteği için Manisa bölgesinden ulaşabilirsiniz; yapmanız gereken tek şey bizi aramak. Başbek Müh. Bina Güçlendirme, yılların verdiği deneyim ve sektör gücüyle Güçlendirmede Devlet Desteği hizmeti vermektedir.
 

 

Güçlendirmede Devlet Desteği Denildiğinde Akla Gelen Manisa Lider Firması - Başbek Müh. Bina Güçlendirme

Sektörün öncü firmalarından olan Başbek Müh. Bina Güçlendirme, DEPREM TESTİ , DEPREM DAYANIKLILIK TESTİ , DEPREM RİSK RAPORU, RİSKLİ YAPI TESPİT RAPORU , DEPREM PERFORMANS ANALİZİ VEREN FİRMALAR , DEPREM PERFORMANS ANALİZİ FİYATI, BİNA GÜÇLENDİRMESİ YAPAN FİRMALAR, FRP GÜÇLENDİRME, BİNA GÜÇLENDİRME FİYATLARI, BİNA GÜÇLENDİRMESİ İŞE YARAR MI, BİNA GÜÇLENDİRMESİ NASIL YAPILIR , BİNA GÜÇLENDİRME YÖNTEMLERİ , GÜÇLENDİRME DEVLET DESTEĞİ, hizmetleri ile hem müşteri memnuniyetini, hem de artan tecrübe, birikim ve deneyimler ile daha kaliteli bir hizmeti sizlerle buluşturuyor. Başbek Müh. Bina Güçlendirme, 7 gün, 24 saat müşterilerine hizmet vermekten gurur duyar.

Firmamız, Türkiye'nin her yerinde vermiş olduğu hizmetlerde tamamen müşteri memnuniyetini ve konforunu, güvenini ve sevgisini kazanmayı prensip edinmiş olup, bu hizmetlerde de kalitenin en iyisini müşterilerine sunmakta.

Bizlerden Güçlendirmede Devlet Desteği satın almak için Manisa ve diğer bölgelerden 365 gün ulaşabilir, detaylı bilgi alabilirsiniz.

 

 

Manisa Güçlendirmede Devlet Desteği - Başbek Müh. Bina Güçlendirme

Deprem Risk Raporu - Deprem Testi ve Raporu (Performans Analizi Raporu) - Nedir?

Mevcut bir binanın (konut, ticari, kamu…) olası bir deprem etkisiyle (sanki söz konusu bina depremi geçirmiş gibi) analiz edilmesi sonucunda binanın alacağı hasar seviyeleri ve dağılımını gösteren performansı hakkında önceden bilgi veren (olası deprem sonrası bina göçer mi, güvenli bir şekilde içinde oturulabilir mi, hemen kullanılabilir mi ?) -dayanıklılık, davranış ve yapı güvenliği durumunu öğrenebileceğimiz- rapordur.

 

Firmamız, talebiniz doğrultusunda, binanızla ilgili en kapsamlı şekilde TBDY 2018-Türk Bina Deprem Yönetmeliğine göre-(sondaj yapılması, zemin ve temel etüdü ile geoteknik rapor, beton karot testi, donatıların röntgeninin çekilmesi ve kolon-kiriş sıyırma ile donatı özelliklerinin tespiti, temel muayene çukuru açılması, tüm verilerin kullanılarak bina deprem performans analizinin yapılıp yorumlanmasıyla rapor oluşturulması) veya betonda tahribatsız test yöntemlerinin kullanılması suretiyle yapıda hasara yol açmadan yine mühendislik teknikleriyle daha hızlı bir şekilde binayla ilgili bilgilendirme raporu oluşturmaktadır.

Bina Deprem Risk Raporu (Riskli Yapı Tespit Raporu); binanızın Kentsel Dönüşüm’e girmesi için resmi kurumların talebi üzerine hazırlanabileceği gibi binada oturanların talebi üzerine de 6306 Sayılı Kanun baz alınarak hesaplanan rapordur.

 

Farklı şekillerde isimlendirilseler de genel olarak binada yaşayan şahıs/şahısların veya kamu kurumlarının talebi üzerine kapsamlı bir bina performans analizi deprem raporu şu aşamalardan oluşmaktadır.

1) Mevcut binaya ait Statik ve Mimari projeleri araştırılır. Bağlı bulunulan Belediye’nin İmar Birimi’nden(Arşiv) sorularak öğrenilebilir.

• Eğer projeler varsa bina aplikasyonunun projeye uygun yapılıp yapılmadığı yerinde ölçümlerle tespit edilir.Bina projelere uygun yapılmışsa bu projeler hesaplamalarda kullanılabilir.

• Eğer binaya ait projelere ulaşılamıyorsa veya bina projeye uygun yapılmamışsa bina detaylı bir şekilde inceleme ve ölçümlerle Mimari ve Taşıyıcı Sistem Röleve çalışmaları yapılarak yeniden binaya ait planlar çıkarılır.

2) Binada malzeme özelliklerinin belirlenmesi amacıyla

• Beton dayanımını tespit etmek için yönetmeliğe uygun sayıda beton karot numunesi alınması ve Bakanlıkça yetkili Labarotuvar’da test edilmesi

• Donatı röntgen cihazıyla demirlerin adet, çap ve etriye aralıklarının tespit edilmesi

• Taşıyıcı sistem elamanlarında sıyırma adı verilen donatıya kadar olan beton örtüsünün-pas payı- kaldırılarak demirlerde korozyon tespiti ile nervürlü mü düz mü olduğunun tespiti , etriye aralıklarının tespiti ,kolon-kiriş birleşim bölgesinde sıklaştırma olup olmadığının tespiti

3) Temel Sisteminin belirlenmesi için muayene çukuru açılır.

4) Binanın oturduğu zemin özelliklerinin belirlenmesi; zemin etüdünün yapılması

5) Tüm bu teknik verilerin kullanılacağı 3 Boyutlu modelleme ile binanın Deprem Performans Analizi veya Riskli Bina Analizi yapılarak ayrıntılı rapor alınır.

6) Performans analizi/Riskli bina analizi sonucunda yönetmelikte belirtilen tasarım depremi etkisi altında program yardımıyla binanın simülasyonu izlenebilir; yapacağı deformasyonlar görülerek binada performans düzeyleri-hasar seviyeleri- tespit edilir.

7) Artık yönetmelikte geçen tasarım depremi eğer olsaydı binamızın durumu ne olurdu, hangi yapı elemanları ne derecede hasar alırdı; bu hasarlar onarılabilir seviyede mi olurdu;yoksa onarılamaz seviyede ağır mı olurdu ? Tüm bunların cevabını alabileceğimiz ve görebileceğimiz rapor hazırlanmış olur.

• İşte bu rapora göre isterseniz sadece bu kapsamlı teknik bilgileri alırsınız, binada yaşanıp yaşanamayacağını öğrenirsiniz.

• Eğer rapor sonucunda sınırlı düzeyde veya onarılabilir hasarlar çıkarsa isterseniz bina güçlendirme yoluna gidersiniz.

• Ya da binada çok ağır hasarların meydana geldiği göçme riski gibi bir rapor sonucunda kentsel dönüşüme başvurarak yıkılması için kentsel dönüşüm kanunundan yararlanma yoluna gidersiniz.

 

 

Manisa Güçlendirmede Devlet Desteği İletişim

Manisa bölgesinde Güçlendirmede Devlet Desteği hizmeti almak için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz. Başbek Müh. Bina Güçlendirme olarak biz sizlere, DEPREM TESTİ , DEPREM DAYANIKLILIK TESTİ , DEPREM RİSK RAPORU, RİSKLİ YAPI TESPİT RAPORU , DEPREM PERFORMANS ANALİZİ VEREN FİRMALAR , DEPREM PERFORMANS ANALİZİ FİYATI, BİNA GÜÇLENDİRMESİ YAPAN FİRMALAR, FRP GÜÇLENDİRME, BİNA GÜÇLENDİRME FİYATLARI, BİNA GÜÇLENDİRMESİ İŞE YARAR MI, BİNA GÜÇLENDİRMESİ NASIL YAPILIR , BİNA GÜÇLENDİRME YÖNTEMLERİ , GÜÇLENDİRME DEVLET DESTEĞİ, hizmetleri sunuyoruz. Siz de Güçlendirmede Devlet Desteği hizmeti almak için ve detaylı bilgiye ulaşmak için bizlere

0537 701 37 91 telefonundan ulaşabilirsiniz.
 

Manisa Güçlendirmede Devlet Desteği fiyatı, Manisa Güçlendirmede Devlet Desteği fiyatları, Manisa Güçlendirmede Devlet Desteği uygun, Manisa Güçlendirmede Devlet Desteği fiyatları 2020, Manisa Güçlendirmede Devlet Desteği 2020 fiyatları, Güçlendirmede Devlet Desteği Manisa fiyatları, Manisa Güçlendirmede Devlet Desteği, Güçlendirmede Devlet Desteği Manisa, Güçlendirmede Devlet Desteği al, Güçlendirmede Devlet Desteği fiyat, Güçlendirmede Devlet Desteği Manisa hizmet, Güçlendirmede Devlet Desteği uygun

Paylaş